Fundacja PSP SOLIDARNI | Centralne Obchody Dnia Strażaka 2024 (…)
16168
post-template-default,single,single-post,postid-16168,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Centralne Obchody Dnia Strażaka 2024 (…)

Centralne Obchody Dnia Strażaka 2024

01 maj Centralne Obchody Dnia Strażaka 2024 (…)

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
4 maja 2024 r. o godz. 11:00 na Placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbędą się Centralne Obchody Dnia Strażaka oraz promocja na pierwszy stopień oficerski w Państwowej Straży Pożarnej.

To wyjątkowy dzień i wyjątkowa uroczystość dla braci strażackiej, na którą zapraszają: komendant główny PSP nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski, rektor-komendant Akademii Pożarniczej bryg. dr inż. Tomasz Klimczak, prof. uczelni oraz prezes Zarządu Głównego ZOSP RP dh Waldemar Pawlak.

Uprzejmie informujemy, że Patronat Honorowy nad tegorocznymi, Centralnymi Obchodami Dnia Strażaka objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. To zaszczyt i wyraz uznania dla naszej formacji i ofiarnej służby strażaków.

Uroczystości na Placu Piłsudskiego poprzedzone będą uroczystą mszą świętą w intencji strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych, a także nowo promowanych oficerów PSP i ich rodzin, która zostanie odprawiona o godz. 8.00 w Katedrze pw. św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

W godz. od 13.00 do 18.00 zapraszamy całe rodziny do odwiedzenia naszego Pikniku Strażackiego w Ogrodzie Saskim, podczas którego przygotowane będzie wiele atrakcji dla dzieci, ale również dorosłych, m.in.: namiot dymowy, strażacki tor przeszkód, celowanie do tarczy „SIKAWKĄ”, pokazy psów ratowniczych, pokazy ratownictwa medycznego i chemicznego, program OSP i wiele innych.

Serdecznie zapraszamy strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych wraz z rodzinami oraz wszystkich sympatyków straży pożarnej, czekamy na Was!

Wszystkich zainteresowanych przebiegiem uroczystości, zapraszamy również do obserwowania naszych mediów społecznościowych: Facebook, X, Instagram, YouTube oraz oglądania relacji na żywo z wydarzenia (FB, YouTube).

https://www.gov.pl/web/kgpsp/centralne-obchody-dnia-strazaka-2024