Fundacja PSP SOLIDARNI | Spotkanie szefowej MSW z fundacjami wspierającymi funkcjonariuszy i ich rodziny
15742
post-template-default,single,single-post,postid-15742,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

25 sty Spotkanie szefowej MSW z fundacjami wspierającymi funkcjonariuszy i ich rodziny

Teresa Piotrowska, minister spraw wewnętrznych spotkała się z przedstawicielami Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach oraz Fundacji Pomocy Poszkodowanym Funkcjonariuszom i Pracownikom PSP oraz członkom ich Rodzin „Solidarni”. Spotkanie odbyło się w środę (21 stycznia).

– Dziękuję wszystkim wolontariuszom i darczyńcom za zaangażowanie, solidarność oraz otwarte serce wobec rodzin poszkodowanych i zmarłych na służbie policjantów i strażaków – powiedziała w trakcie spotkania minister Teresa Piotrowska.

Szefowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych towarzyszyli komendanci główni: policji – gen. insp. Marek Działoszyński i PSP – gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz.

Spotkanie z minister spraw wewnętrznych było okazją do podsumowania dotychczasowej działalności Fundacji w ubiegłym roku.

Celem Fundacji „Solidarni” jest prowadzenie działalności na rzecz funkcjonariuszy pożarnictwa, pracowników, emerytów i rencistów PSP oraz członków ich rodzin. Tylko w 2014 r. Fundacja udzieliła pomocy 108 osobom, głównie w postaci zapomogi bądź zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, usług medycznych oraz środków pielęgnacyjnych. Fundacja pomaga także wdowom i dzieciom osieroconym przez strażaków, którzy zginęli na służbie, a ich rodziny pozostają w trudnej sytuacji materialnej. Fundacja działa od 2013 r., kontynuując działalność poprzedniego Funduszu Pomocy Poszkodowanym Ratownikom (2001-2012).

Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach pomaga wdowom i dzieciom, osieroconym przez policjantów poległych na służbie. Fundacja działa od 17 lat. Fundacja skupia się m.in. na udzielaniu zapomóg, stypendiów i pomocy materialnej związanej z kształceniem i nauką dzieci poległych policjantów, a także organizowaniem oraz dofinansowywaniem pobytu dzieci i młodzieży na koloniach i obozach. Środki, które fundacja przeznacza na pomoc wdowom i sierotom, pochodzą ze zbiórek pieniężnych, darowizn oraz odpisów z podatku dochodowego. Fundacja ma pod opieką ponad 200 rodzin.

źródło:https://archiwum.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/12830,Spotkanie-szefowej-MSW-z-fundacjami-wspierajacymi-funkcjonariuszy-i-ich-rodziny.html