Fundacja PSP - Solidarni | Zginęli na służbie podczas działań ratowniczych
15832

Zginęli na służbie podczas działań ratowniczych

14 Cze Zginęli na służbie podczas działań ratowniczych

dorastaj z namilogotypy_akcji Print

Z nieukrywanym smutkiem przyjęliśmy wiadomość. że w dniu 25 maja podczas działań ratowniczych zginęli na służbie dwaj nasi Koledzy. Wypełniając w całości Rotę strażackiego Ślubowania pozostawili Oni w głębokim żalu swoich najbliższych, a przede wszystkim malutkie dzieci pozbawiając je nie tylko swojej opieki, ale również możliwości przekonania się kiedyś jak wspaniałymi ludźmi byli ich Ojcowie.

Każdego dnia w momencie rozpoczęcia zmiany służbowej strażak ma świadomość, że może już nigdy z niej nie powrócić. To uczucie towarzyszy mu w czasie całej kariery zawodowej, co na przestrzeni lat pozwala mu nieco z tym faktem się oswoić. Doświadczenie uczy, że bohaterstwo w niesieniu pomocy łączy się nieodmiennie ze śmiercią. Nie wiadomo tylko kto zostanie przez los wyznaczony na wieczną służbę. Codzienny niepokój towarzyszy strażackim Rodzinom, z których dwie zostały niedawno postawione w poczuciu bezmiernej pustki i niepewności dnia jutrzejszego. Nie bądźmy obojętni – wesprzyjmy je dobrowolną darowizną. Oprócz pomocy finansowej liczy się również świadomość Rodzin, że nie pozostały osamotnione w obliczu tragedii.

Akcja prowadzona jest wspólnie przez Fundację „Dorastaj z Nami” i Fundację Pomocy PSP „Solidarni” przy wsparciu Komendy Głównej oraz wszystkich central związkowych Państwowej Straży Pożarnej. Darowizny można dokonać za pomocą formularza na stronie www.dorastajznami.org/pomoz_dzieciom_strazakow_z_bialegostoku lub przelewem konto 29 1030 1508 0000 0008 1545 4006 z dopiskiem „Białystok”.

Fundacja Dorastaj z Nami – obejmuje pomocą dzieci osób, które zginęły lub doznały ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w trakcie pełnienia służby publicznej. Wśród podopiecznych Fundacji są dzieci strażaków, żołnierzy, policjantów i ratowników górskich. Celem działania Fundacji jest długofalowe wsparcie edukacji dzieci i młodzieży od ich najmłodszych lat, aż do zakończenia przez nich nauki – do osiągnięcia przez nich pełnoletności lub, jeżeli będą kontynuować naukę, do ukończenia 25 roku życia.

Fundacja Pomocy PSP „Solidarni” – prowadzi działalność społecznie użyteczną dla dobra funkcjonariuszy, pracowników, emerytów i rencistów Państwowej Straży Pożarnej oraz członkom ich rodzin. W szczególności niesie pomoc społeczną w postaci materialnej i finansowej otaczając opieką wdowy (wdowców) i dzieci po strażakach, którzy polegli na służbie, a ich rodziny pozostają w trudnej sytuacji życiowej. Dzieci pozostają pod tą opieką do osiągnięcia pełnoletności lub ukończenia nauki przed 26 rokiem życia.